logo

دسترسی محلی

محل قرار گیری ابزارک های مفید
Alirezababaie.ab@Gmail.Com
+989129475048

نما ویلایی

طراحی نمای  ویلا

در این بخش نحوه طراحی نمای ویلا را برای شما شرح خواهیم داد،

مشخصات و چگونگی انجام این کار و سایر موارد را بررسی خواهیم کرد.

در بخش نمونه کار های ما می توانید ساختمان هایی را ببینید که به صورت مدرن طراحی نما ویلایی بر روی آنها انجام شده است.

نکته ای که در طراحی و انجام این نماها وجود دارد این است که این خانه ها در اینترنت و بین کاربرانی که این عکس ها را میبینند محبوبیت بسیاری پیدا کرده اند و بازدید بسیار بالایی داشته اند.

این محبوبیت اصلا اتفاقی نیست و حاصل تلاش همکاران ما در بخش طراحی نما ویلایی است که به صورت تخصصی بر روی این ویلاها انجام شده است.

البته طرح بندی این عکس ها بسیار متنوع و متفاوت در نظر گرفته شده است و بسته به سلیقه شخصی شما متفاوت است.

تنوع در طراحی دکوراسیون و طراحی نمای ساختمان ویلایی بسیار زیاد است و شما میتوانید با توجه به سلیقه شخصی و نظر خودتان یکی از آنها را برای نمای ویلای خود انتخاب کنید.

گروه فنی مهندسی بابایی برای انجام طراحی نمای ویلایی از تلفیق معماری کلاسیک و معماری مدرن استفاده می کند و در برخی موارد نیز صرفا سلیقه شخصی خاص که طراح نام دارد در نظر گرفته شده است و منجر به خلق ایده های بسیار نوینی در زمینه طراحی نما ویلایی شده است .

عوامل زیادی در بوجود آمدن این طرح های فوق العاده نقش داشته اند.

یکی از این موارد میتواند محل احداث بنا ، ویلا و یا ساختمان باشد.

محل ویلا یا ساختمان و موقعیت دسترسی آن و اینکه در چه موقعیتی قرار گرفته است بسیار در طرح پیشنهادی توسط طراح تاثیر دارد.

اینکه چشم انداز آن چه چیزی است ، به چه ساختمان هایی در اطراف مشرف است ، اینکه در نزدیکی آن ساختمانی وجود دارد یا خیر و اینکه از چه جاهایی دیده می شود ، همه و همه در طراح انتخابی توسط طراح دکوراسیون و طراح نما ویلایی و بوجود آمدن یک طرح مدرن و ویژه و منحصر بفرد تاثیر بسیار زیادی دارد.

برای مثال برخی از کمپانی ها فقط بر روی خانه ها و ویلاهایی طراحی نما ویلایی انجام میدهند که این ویلاها در جاهای بکر و منحصر بفردی مانند صخره ها ، جزیره ها و یا در اقیانوس ها باشند.

و تخصص یک همچین شرکت معماری در ایجاد چشم اندازها ی بی نظیر با یک طراحی فوق العاده برای ساختمان است  در موارد دیگری شرکت هایی هستند که فقط ویلاهای لب دریا و ساحلی را طراحی نما میکنند و نتیجه کارشان برای ویلاهای ساحلی  فوق العاده است.

ومیتواند آرامش موج های ساحلی را همراه با یک منظره طبیعی در یک زاویه زیبا به مخاطب و کسی که در آن منظره حضور دارد بدهد.

و این نکته را نیز بدانید که در اینگونه فضاها اولین هدف از طراحی نما ویلایی و سپردن این طراحی به یک طراح زبر دست ، استفاده کردن از مناظر طبیعی است بطوریکه در یک فضای فوق العاده شیک بتوانیم براحتی از منظره های اطراف لذت ببریم.

 

وسعت و اندازه ویلا

 

از دیگر نکات مهمی که در امر بازسازی ساختمان و طراحی نما ویلایی بسیار مهم و تاثیر گذار است اندازه و مساحت زمین و ویلایی است که میخواهیم نمای آن را طراحی کنیم.

مسلما طراحی دکوراسیون و نما برای یک ویلای کوچک با یک ویلای بزرگ چند هزار متری متفاوت خواهد بود و متریال مورد استفاده و حالت های چیدمان این متریال و نما کاری در این دو مورد بسیار با هم فرق میکند.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که شیک بودن و جلوه زیبا داشتن یک نما اصلا به اندازه ویلا مربوط نمیشود.

ممکن است طراحانی زیردست و خبره و متخصص در این زمینه  برای یک ویلای بسیار کوچک بتواند ظاهری فوق العاده تر از یک ویلای چند هزار متری تحویل دهد و بسازد.

پس اینکه نتیجه نهایی چقدر و به چه میزان شیک و منحصر بفرد خواهد بود هیچ ربطی به متراژ خانه و یا ویلا ندارد . بلکه به تبحر طراحان شرکت بازسازی ساختمان و طراحی نما در انجام کارشان برمیگردد.

بسیار دیده شده است که معماران و طراحان متخصص در یک فضای بسیار کوچک یک نما و فضای فوق العاده مدرن تحویل میدهند. و بالعکس این موضوع هم صادق است ، اینکه به دلیل ماهر نبودن طراحانی که برای این کار انتخاب شده اند ، فضای بزرگی را از دست داده ایم و طراحی جالبی هم برای آن حاصل نشده است.

 

 

 

۱-طراحی و برنامه ریزی

 

–   تهیه نقشه اولیه بصورت اسکیس ( طراحی سریع) یا نقشه های کامل معماری بصورت دو بعدی یا سه بعدی، یا یک سری افکار درباره چگونگی روند بازسازی منزل ، بیاد داشته باشید که اصلاح اشتباهات قبل از انجام بازسازی خانه تان ارزان تر و راحت تر خواهد بود.
–    از تامین بودجه مورد نیاز برای اجرای پروژه مطمئن شوید.
–    لیست ساده بله/خیر از کارهایی که می خواهید خودتان انجام دهید و کارهایی که به دست متخصصان می سپارید تهیه کنید.
–    برای کارهایی که از دست شما برنمی آید به دنبال پیمانکارهای عمده و خرده باشید.
–    در صورت نیاز اقدام به درخواست اخذ مجوز کنید.

 

 

۲- سقف، مقاوم سازی سازه، مشکلات آب، و پنجره ها.

–    تعمیر سقف، مقاوم سازی ، جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت ، نصب یا تعمیر پنجره ها. ابتدا باید کارهای بزرگ تر انجام شوند زیرا بر قسمت های کوچک تر تاثیر می گذارند.
–    قبل از تغییر تیغه ها در ساختمان هایی که دیوار باربر دارند از یک متخصص مشورت بگیرید ، اطمینان حاصل کنید که خانه روی سرتان نمی ریزد!
–    در نقاطی مثل دیوارهای تضعیف شده، تیرها و ستون ها می بایست عملیات مقاوم سازی را انجام دهید.
–    پنجره هایی که آسیب شدید دیده اند و آینده پروژه بازسازی ساختمان شما را تهدید می کنند را تعمیر کنید. اگر آسیب شدید نیست در  مراحل بعدی نیز می توانید اقدام کنید.

 

۳- تخریب ساختمان

–    تخریب تیغه ها و از بین بردن بخش هایی از خانه که در طرج اولیه پروژه بازسازی پیش بینی شده اند.

 

۴- نجاری و کارهای چوبی.

–    تعمیر یا اضافه نمودن کمد دیواری ، شلف ، قفسه و کتابخانه.
–    ساخت دیوارهای جدید با پارتیشن و دیوارهای دکوراتیو چوبی.
–    اضافه کردن درب جدید یا حذف درب های موجود.

 

۵- کانال کشی HVAC (تویه مطبوع) ، برق کشی و لوله کشی.

خدمات ضروری که تا قبل از بسته شدن دیوارها و سقف باید انجام شوند عبارتند از:
–    تا وقتی که دیوارها و سقف باز است زمان دارید تا از شرکت HVAC (تهویه مطبوع ) خود بخواهید کانال کشی لازم برای سیستم تهویه و گرمایش مرکزی انجام دهد.
–    سیستم های لوله کشی آب سرد ، گرم و فاضلاب را اجرا کنید. از استاد کار مربوطه بخواهید در این زمان اقدامات لازم را انجام دهند.
–    عملیات برق کشی و یرق رسانی را انجام دهید. از استاد کار مربوطه بخواهید در این زمان اقدامات لازم را انجام دهند.

 

۶- عایق بندی.

–    اقدامات عایق کاری مربوط به دیوارها و زیرشیروانی ها را انجام بدهید.

 

۷- تیغه کشی.

–    اقدامات مربوط به تیغه چینی دیوارها
–    بعد از بازرسی دوم توسط پیمانکار لوله کشی و برق کشی، تاییدیه بستن دیوارها به شما اعلام می شود.

 

۸- پنجره ها.

–    نصب پنجره های جدید UPVC و تعویض آن با پنجره های چوبی یا آهنی.
–    تقریبا در تمام پروژه های بازسازی ساختمان، نصب پنجره چه به صورت کامل چه به صورت بخشی جای خاص خود را دارد.

 

۹- کفپوش ، پارکت لمینت ، سرامیک ، سنگ.

–    تقریباً آخرین مراحل از بازسازی ساختمان پوشش کف است ، این پوشش می تواند با مصالح مختلفی از قبیل لمینت، کفپوش چوبی یکدست، کفپوش چسبی پی وی سی ، سرامیک یا سنگ انجام پذیرد ، البته اگر قصد نصب سرامیک یا سنگ دارید بهتر است این کار قبل از نقاشی انجام پذیرد.
–    این کار را تا جایی که ممکن است به تعویض بیاندازید تا در مرحله پایانی بازسازی خانه انجام شود. در این صورت آسیب جدی نمی بیند.

 

۱۰- نقاشی داخلی، کاغذ دیواری و دیگر کارهای سطحی.

–    رنگ زدن دیوارهای داخلی، چسباندن کاغذ دیواری، رنگ کردن چهار چوب ها و تزئینات چوبی
–    تمام این رنگ آمیزی های سطحی با جزئیات باید جزء آخرین کارهایی باشد که در داخل انجام می دهید چون می توانند دیگر کارها را خراب کنند.
–    آیا باید نقاشی را قبل از نصب و سنباده کف انجام بدهید یا بالعکس؟ این مساله جای بحث دارد. اگر ابتدا کفپوش را نصب کنید ممکن است رنگ روی آن بریزد. اگر ابتدا رنگ بزنید ممکن است گرد و غبار سنباده آن را از بین ببرد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید:

09129475048

021-44426843

021-44587689

ارتباط با ما

ویکی پدیا

تاریخ

۴ خرداد ۱۳۹۸

اشتراک گذاری