logo

دسترسی محلی

محل قرار گیری ابزارک های مفید
Alirezababaie.ab@Gmail.Com
+989129475048

اداری

بازسازی ساختمان اداری

در بخش های قبلی درباره بازسازی ساختمان ، بازسازی فضاهای مختلف ، بازسازی ساختمان قدیمی و .. صحبت کردیم .حال میخواهیم به مقوله بازسازی ساختمان اداری بپردازیم .

چرا که این نمونه یکی از نیازهای امروزه محیط های اداری و کارفرماهاست . دفاتر اداری به مروز زمان و مراجعه زیاد مشتری و ارباب رجوع نیاز به مرمت پیدا می کنند .

برای این امر باید به متخصصین بازسازی ساختمان اداری مراجعه کنیم .شرکت های معتبری که در این زمینه کار می کنند برای هر فیلدی متخصصین مربوط به همان فیلد را دارند.

یعنی شخصی که برای بازسازی ساختمان مسکونی تبحر دارد در زمینه بازسازی  ساختمان اداری نباید به وی مسئولیت یا پروژه ای بدهند .

بلکه هر شخصی در زمینه کاری خودش پروژه میگیرد و این نکته از این لحاظ حائز اهمیت است که سلیقه و چیدمان و حتی دکور بندی در بخش مسکونی با اداری کاملا متفاوت است

و این موضوع در انتخاب یک متخصص خوب بسیار مهم است. اینکه بدانیم کسی که دفتر کارمان را برای بازسازی به دست وی سپرده ایم در کار خودش خبره است بسیار موجبات آرامش فکری ما را فراهم می کند.

 

حال به مراحل بازسازی ساختمان اداری می پردازیم:

در ابتدا باید تمامی فضاهای مورد نیاز کارفرما را به تفکیک متراژ و موقعیت قرارگیری تقسیم بندی کنیم. از کارفرما بپرسیم که دقیقا به چند فضای مجزا نیاز دارد و میخواهد این موقعیت ها به چه شکلی باشد .

و از همه مهمتر اینکه بدانیم در هر کدام از این موقعیت ها چه کسانی قرار است قرار بگیرند. به عنوان مثال طراحی محلی که منشی قرار دارد با طراحی اتاق کنفرانس از جهت میزان نورپردازی و طرح دیوارها و در کل دکوراسیون چیدمان بسیار متفاوت می باشد ..پس در درجه اول لوکیشن ها را مشخص میکنیم .

در مراحل بعدی به این نکته می پردازیم که نور ورودی محیط از کدام سمت است و نورپردازی داخلی به چه شکلی باید انجام بگیرد ، چیدمان میز و صندلی و تعداد لوازمی از این قبیل چقدر است و اگر نیازی به خرید وسایل داریم حتما برای خرید آنها اقدام کنیم .

در بعضی از ساختمان های اداری نیاز به نصب پارتیشن و یا پرده خواهیم داشت که با توجه به مهندسی محیط و اینکه دقیقا در کجای دفتر به چه نوع جدا کنندهای نیاز است ، آنها را نیز تهیه کرده یا سفارش می دهیم تا در طی مراحل بازسازی و تعمیر ساختمان این وسایل نیز به دست ما برسد.

 

ارائه پیشنهادات

در برخی موارد یکسری پیشنهادات برای فضاهای اداری هست که به کارفرما پیشنهاد می دهیم و در صورت موافقت وی برای انجام آنها در محیط اقدامات لازم را انجام می دهیم.

به عنوان مثال یکی از مواردی که در اکثر محیط های اداری باید وجود داشته باشد کتابخانه است. یا در برخی ادارات پیشنهاد میشود برای شادابی و طراوت بخشیدن به محیط از تعدادی گلدان استفاده شود.

تمام این موارد بسته به نظر کارفرما در محیط اداری و طی مراحل بازسازی ساختمان اداری اعمال می شود. گروه فنی مهندسی بابایی با داشتن نیروهای کار آزموده و متخصص در امر دکوراسیون منزل,

بازسازی ساختمان, بازسازی منزل, طراحی دکوراسیون منزل, تعمیرات ساختمان, طراحی ویلا, بازسازی آپارتمان, بازسازی ویلا, دکوراسیون داخلی, بازسازی خانه, بازسازی منزل, بازسازی مغازه, بازسازی خانه,

بازسازی آپارتمان, دکوراسیون اداری, دکوراسیون, طراحی آشپزخانه و اجرا دکوراسیون داخلی می تواند پاسخگوی تمام نیاز های شما در امر معماری و بازسازی ساختمان باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

 

 

با این حال این فرآیند در زمینۀ زیبایی شناختی و از این منظر مورد چالش قرار گرفته است، به خصوص هنگامی که سلیقه های عامیانه، زودگذر و یا نامناسب

در کاربری جدید پس از مدتی فقدان تناسب بین عملکرد و فرم را بروز میدهد. به هرحال از نظر کارآیی و سودآوری اقتصادی در هزینه ها، همیشه وسوسه میشویم

که به هر طریقی و از هر روشی ساختمان قدیمی را محافظت و به عبارتی کارآمد کنیم،

با توجه به افزایش روند ساخت و ساز و به مراتب آن افزایش ساخت خانه های بی کیفیت باعث شده بحث بازسازی و دکوراسیون داخلی به طور جدی مطرح باشد.

از ابتدای سال 89 تا 19 خردادماه  23هزار و 225 واحد مسکونی در پایتخت احداث شده است.(سایت مرکز آمار کشور) در سال های اخیر به دلیل افزایش جمعیت و

افزایش تمایل به شهرنشینی در شهرهای بزرگ کشور، خصوصا مراکز استان ، شاهد افزایش تقاضا برای مسکن و آثار نامطلوب زیست محیطی ناشی از آن هستیم.

از پیامد های این گونه رشد بی رویه مسکن و نابسامانی وضعیت اراضی و مصرف بیش از حد سوخت های فسیلی و منابع طبیعی، دخل و تصرف و دخالت نا به جا در طبیعت و زمین و ایجاد آلودگی های محیط زیست است.

در این بحث، ممکن است این استنباط وجود داشته باشد که ساختمانها «ماشینی برای زندگی » اند و از آنجایی که آنها به منظور ارائۀ خدماتی خاص ساخته می شوند پس باید به شکل عملی نیز با آنها رفتار شود.

همچنین شرح و تفسیر درخصوص بازسازی و کاربری جدید برای یک ساختمان قدیمی و با لحنی محکومانه نیز مطرح می شود، که این مفهوم را یادآور میشود که تجربه های تغییر عملکرد در بازسازی بناها همیشه

از منظر زیبایی شناختی نتیجه و بار منفی را با خود همراه دارد، با اینکه با توجه به نمونه های اجرا شده در دنیا در عوض ساختمان بازسازی شده با عملکرد جدید و متفاوت، در صورت اجرای صحیح میتواند تأثیرات بالقوه و مثبت در زیبایی را نیز ایجاد کند.

درنتیجه اگر مایل به جایگذاری، جایگزینی و تغییر کاربری معمارانه در یک مسیر مسئولانه هستیم، باید تمام تلاش خود را چنان انجام دهیم که میزان تناسب و تطابق بین فرم قدیمی و عملکرد جدید، ویژگیهای

فیزیکی در داخل و خارج بنا، عملکرد جدید و نقش گذشتۀ آن و نیز میزان انتظارات ما با واقعیت صورت پذیرد. یک بنا به خاطر واقعبینی گذشته اش و کارکرد ساختاری اش، جذاب و زیباست و در واقع این

جایگزینی عملکردی و تغییر کاربری ساختمانها به دنبال «تناسب و تطابق » باید باشد، و عملکردهای گذشتۀ آنها، دارای معانی و مفاهیم فرهنگی بودند که دستکم از این نقطه نظر بایستی در کاربری جدید به آن

توجه شده و به کار گرفته شود. نقش گذشته و تاریخی ساختمان با ظاهر و سیمای آن، تلفیق و ترکیبی را باید ایجاد کنند که انتظارات خاص و ویژه ای را برای ما بیان کند.

در زمینه شاخصهای کیفیت محیطی، دو نوع مشخص از شاخص ها برای سنجش کیفیت زندگی مناسب هستند: نوع اول شاخصهای عینی که واقعیتهای قابل مشاهده و ملموس محیط زندگی اند.

در واقع کیفیت نمی تواند تنها از طریق شرایط عینی تعیین شود زیرا به تنهایی نمی توانند کیفیت واقعی رانشان دهد.

نوع دوم شاخصهای ذهنی هستند یک بیان قابل اندازه گیری از حس رفاه افراد و رضایت مندی از یک جنبه ی خاص از زندگی میباشند و با توجه به سؤالاتی که درباره احساسات رضایت می پرسند بدست می آید

تاریخ

۳ خرداد ۱۳۹۸

اشتراک گذاری